jak ograniczyc slodycze
Slider, Zdrowie

Najlepsze i sprawdzone rady, jak ograniczyć jedzenie słodyczy

Zastanawiasz się, czy są proste sposoby na to, jak ograniczyć jedzenie słodyczy? Podam Ci dziś kilka prostych rad, które możesz stopniowo wprowadzać w życie!

Jak ograniczyć jedzenie słodyczy? To proste!

Jedz regularnie, nie trzymaj w domu słodyczy, spróbuj fit przekąsek i pij wodę! Proste rady do wdrożenia krok po kroku. Chcesz spróbować?

6 sposobów, jak ograniczyć jedzenie słodyczy:

  1. Kontroluj to, co kupujesz
  2. Spróbuj fit słodkości
  3. Pamiętaj o nawodnieniu!
  4. Jedz regularnie
  5. Warzywa i orzechy też są ok!
  6. Daj sobie czas! Pamiętaj o małych kroczkach!

Ograniczenie słodyczy zacznij od…wiedzy!

Nic dziwnego, że wiele osób ma problem ze słodyczami. Nie jesteś w tym sam! Cukier znajduje się nie tylko w słodyczach. Jest wszechobecny! Dodaje się go keczupu, wędlin, parówek, płatków śniadaniowych, czy sosów, a nawet przypraw. To tani, ale bardzo szkodliwy dla naszego organizmu uzależniający wypełniacz.

  • Do normalnego funkcjonowania organizm potrzebuje 7 g cukru dziennie, co daje 2,5 kg na rok.
  • Przeciętny Polak spożywa około 20-30 łyżeczek cukru dziennie
  • Roczne spożycie to około 45 kg na 1 osobę!

Jak ograniczyć słodycze w diecie? Kontroluj to, co kupujesz

Przede wszystkim, jak idziesz do sklepu – nie idź głodny. Spróbuj przygotować wcześniej listę zakupów. Sprawdzaj składy produktów, zobaczysz, w ilu produktach nawet na drugim miejscu jest cukier. I to wcale nie są słodycze. Zacznij zatem od świadomego wybierania produktów codziennych. Gdy ograniczysz cukier z innych produktów, organizm zacznie się przestawiać na zdrowszy tryb. Najważniejsze: w domu nie trzymaj zapasów słodkości!

sposoby jak ograniczyc jedzenie slodyczy

Sposób drugi: spróbuj fit słodkości

Ochota na słodkie po prostu dopada. Mam tego świadomość, dlatego warto znać kilka przepisów na szybkie fit słodkości. Ich przygotowanie wcale nie jest trudne, a da Ci poczucie zjedzenia deseru. Możesz spróbować mojego przepisu na fit bounty czy babeczki czekoladowe brownie.

Jak ograniczyć słodycze! Woda, woda i jeszcze raz woda!

Podstawowym błędem żywieniowym jest nieodpowiednie nawodnienie. Jeśli masz problem z wypijaniem 1,5 l wody dziennie, polecam zainstalować aplikację na telefon, która będzie Ci o tym przypominała.

Regularne jedzenie sprawia, że jesz mniej słodyczy

Jeśli Twoje posiłki są regularne i pełnowartościowe, organizm nie będzie dopinał się o niezdrowe przekąski. Zjedz rano śniadanie, a po drodze do pracy nie będziesz miał ochoty na słodkie bułeczki.

Zdrowe przekąski zamiast słodyczy

Jedzenie słodyczy jest nawykiem. Słodkości jemy w określonych sytuacjach np. wieczorem do filmu, podczas pracy sięgamy po cukierki, w samochodzie na szybko jemy batonika. Jeśli chcesz ograniczyć jedzenie słodyczy, zamień je na orzechy, suszone i świeże owoce lub warzywa pokrojone w słupki. Zastanów się też, w jakich miejscach najczęściej sięgasz po słodycze – zaopatrz się wcześniej w zdrowe alternatywy i zawsze je miej przy sobie.

Krok po kroku, nic na siłę!

Najważniejsza jest głowa. Nie narzucaj sobie wielkiego dnia, daty, w której ostatnim raz zjesz słodycze. Metoda małych kroków działa najlepiej. Słodycze mogą być w Twojej diecie, jak każda inna rzecz – ale z głową, od czasu do czasu. Spróbuj najpierw powoli wprowadzić powyższe rady, a zobaczysz, że z dnia na dzień będzie tylko lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *